Τετάρτη 28 Μαΐου 2008

ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ

Αγχωτική νίκη έτυχε η ομάδα μας, κάτω από ανυπόφορη ζέστη, και διατηρείται στο κυνήγι της δεύτερης προνομιούχο θέσης. Κρατήθηκε ενός λεπτού, απόλυτη σιγή, για την απώλεια δύο παλαιμάχων ποδοσφαιριστών της ομάδας μας, του Γιώργου Μπισδούνη και του Γιώργου Κοντοπάνου, που πλέον παίζουν στον Παναιτωλικό του παραδείσου. Εκπλαγήκαμε ευχάριστα, με την παρουσία, στο αρχικό σχήμα, του ΑΡΧΗΓΟΥ Κώστα Νικολαΐδη. Μπροστά σε 1500 και πλέον φιλάθλους, η ομάδα ξεκίνησε νωθρά, κατόπιν ισορρόπησε και έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε την ίδια, και χειρότερη γεύση, με τους παίχτες της Ρόδου να απολαμβάνουν την δροσιά του χόρτου (όπως με Διαγόρα). Η λύτρωση ήρθε στο 82 με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής από τον Ζουρούδη. Προκλητικότατος ο προπονητής της Ρόδου Σπανός που κατόρθωσε και ξεσήκωσε όλη την κερκίδα εναντίον του.
11αδα Παναιτωλικού: Νικολαΐδης, Καλοκαίρης, Γκόλιας (Μήτσης), Μπαντάς, Σίμος, Δέντσας, Κουτσουρές (Νάιντος), Σάμπο, Ζορμπάς (Νάκος), Καρακατσάνης, Ζουρούδης.